„Градинка за кучиња“ во Јужна Кореја

Од:

Дневниот центар за домашни миленици во градот Џеонгџи-до, Јужна Кореја е сè попопуларен во овој дел од земјата.

Вработените во центарот се грижат за кучиња постари од 12 недели кога нивните сопственици имаат обврски. Фотографии од миленичињата во оваа своевидна „градинка“ редовно се споделуваат на интернет.

Покрај грижата за животните, во понудата има и нега од ветеринар, како разни вежби и игри за подобрување на нивната послушност и друштвеност.

Би можело да ве интересира

Гром уби четири горили од загрозен вид

Ана Ололовска

Брижит Бардо ќе помoгне мечето Теди кое живееше во стар кафез во Штип да отпатува од земјава

Мери Јордановска

Горило со „човечки“ прсти

Ана Ололовска

Хуманитарен Новогодишен базар „Топли срца – ладни шепи“

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ќе се испитува дали ВР-очилата за крави значат и поквалитетно млеко

Ана Ололовска