Горило со „човечки“ прсти

Од:

Горилата Анака од зоолошката градина во Атланта има прсти кои наликуваат на човечки.

Кожата на прстите на горилата се без пигмент и наликуваат на човечки.

Според вработените во Зоолошката градина не е уникатна само кожата на Анака, туку таа има и единствен карактер.

Би можело да ве интересира

Гром уби четири горили од загрозен вид

Ана Ололовска

Брижит Бардо ќе помoгне мечето Теди кое живееше во стар кафез во Штип да отпатува од земјава

Мери Јордановска

„Градинка за кучиња“ во Јужна Кореја

Ана Ололовска

Хуманитарен Новогодишен базар „Топли срца – ладни шепи“

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ќе се испитува дали ВР-очилата за крави значат и поквалитетно млеко

Ана Ололовска