Гласањето за Оскари завршено

Од:

Гласањето за добитниците на престижните награди Оскар, заврши ноќта меѓу 19 и 20 февруари. Имињата на добитниците ќе бидат соопштени на свечениот настан во недела, а оваа година за прв пат во осумдесет и пет години на постоење, гласањето за овие престижни награди беше организирано и преку компјутерски пат. Во однос на онлајн гласањето имало одредени проблеми и жалби од постарите членови на Академијата е соопштиле од установата.

Околу шест илјади професионалци од филмската индустрија од 8 февруари гласаа за добитниците на Оскарите во 24 категории. Резултатите ќе бидат пребројани и испорачани во запечатени коверти со имињата на добитниците кои ќе бидат соопштени на денот на свечената церемонија.

На 24 февруари осумдесет и петото доделување на Оскарите ќе се одржи во Долби театарот, Лос Анџелес .

Би можело да ве интересира

Ковид-19 ги измени правилата на Оскарите

Ана Ололовска

„Џокер“ освои оскар, но и биста

Драган Поповски

Песната „Lose Yourself“ на Еминем повторно на врвот

А1он

Гледаноста на Оскарите најниска во историјата

Ана Ололовска

Што носеа ѕвездите на забавата на „Венити фер“ по доделувањето на Оскарите

Ана Ололовска

ГАЛЕРИЈА: Модата на Оскари 2020

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × two =