ГАЛЕРИЈА: Модата на Оскари 2020

Од:

Се одржа и најпрестижното и најгламурозно доделување награди на најдобрите филмски остварувања, актери и режисери.

На 92-то издание на Оскарите ѕвездите се појавија во најразлични креации.

Би можело да ве интересира

„Џокер“ освои оскар, но и биста

Драган Поповски

Песната „Lose Yourself“ на Еминем повторно на врвот

А1он

Гледаноста на Оскарите најниска во историјата

Ана Ололовска

Што носеа ѕвездите на забавата на „Венити фер“ по доделувањето на Оскарите

Ана Ололовска

Тимот на „Медена земја“: Не можеше да се предвиди дека нашиот филм ќе влезе во историјата на Македонија

Кристијан Ландов

ВИДЕО: „Паразит“ прогласен за најдобар странски филм, „Медена земја“ не доби Оскар

Кристијан Ландов