Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

Од:

Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Туреј, ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб во квалификацискиот натпревар за Лига Европа против Диделанг, објавија шведските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Тој откри дека на свадбата го претставувал неговиот брат и дека церемонијата се одржала без него.

“Мојот брат ме застапуваше на венчавката. Се венчавме на 21 јули во Сиера Леоне. Но, јас не бев таму, бидејќи Малме ме замоли да дојдам порано”, рекол Тури, а пренесуваат шведските медиуми.

Фудбалерот на Сиера Леоне на социјалните мрежи објави слики од венчавката, и објасни дека се направени порано.

“Претходно се сликавме. Па изгледа јас бев таму, но не бев. На самата свадба ме замени брат ми, додека жена ми ќе живее тука со мене. Кога е во прашање меден месец, прво треба да станеме шампиони“, рече тој.

Мохамед Буја Туреј летово од кинески Хенан пристигна во Малме, а на натпреварот против Диделанж на теренот влезе од клупата и одигра десет минути.

Би можело да ве интересира

Марио Илиевски стрелец за Кишварда

Брентфорд ќе го доведе данското фудбалско чудо

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Јаховиќ се договорил со Бодрумспор

Миовски со гол дебитираше за Абердин

Пеколните температури би можеле да го одложат почетокот на сезоната во Серија А