„Фу Фајтерс“ го одложи својот концерт поради заразен со коронавирус

Од:

Рок-настапот на „Фу Фајтерс“ на Форумот во Лос Анџелес е ставен во пауза. Арената „Инглвуд“ требаше, по подолго време, повторно да биде отворена, со настап на рок-групата в сабота, но бендот денеска објави дека еден случај на Ковид-19 меѓу нивните луѓе, довел до одложување на нивниот настап.

„И покрај сите напори да ги следат протоколите на ЦДЦ за ковидот и тукашните закони, во групата на ’Фу Фајтерс’ има потврден случај на Ковид-19. Од големата претпазливост и грижа за безбедноста на бендот, екипажот и најмногу на обожавателите, саботното шоу на Форумот во Лос Анџелес се одложува за подоцна. Новиот датум ќе биде објавен наскоро. Билетите за датумот на 17 јули ќе бидат поместени за новиот датум“, објави групата на Твитер.

Шоуто на 17 јули ќе го означеше првото шоу на Форумот со полн капацитет, по заклучувањето на почетокот на минатата година. Други музички претстави не се резервирани за Форумот до концертот на „Блек Кроус“, на 19 август, но најавени се спортски настани.

Би можело да ве интересира

Почеток на рок-турнејата на „Ролинг стоунс“

Ана Ололовска

Светските ѕвезди со концерти за поддршка на вакцинацијата и против климатските промени

Ана Ололовска

Ем-ти-ви награди: Џастин Бибер е изведувач на годината

Ана Ололовска

На идната турнеја, Фил Колинс ќе мора да пее седејќи

Ана Ололовска

Брус Дикинсон го победи и ракот на јазикот и коронавирусот

Ана Ололовска

Кање Вест го објави својот 10-ти студиски албум „Donda“

Ана Ололовска