Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите

Од:

Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство се бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата.

dobivaj vesti na viber

Во соопштението се посочува дека форензичарите при обдукцијата утврдиле дека причина за смртта на 49-годишниот пејач е бесење.

Полицијата посочува дека се уште се очекуваат резултаите од токсиколошката анализа на Флинт.

Флинт беше пронајден мртов на 4 март во неговата куќа во англиската област Есекс.

Би можело да ве интересира

Пејачот на „Продиџи“ имал милионски долгови пред смртта

А1он

Пејачот на „Продиџи“ извршил самоубиство

Светската атракција групата „Продиџи“, вечерва во Охрид

А1он

„Продиџи“ ќе донира за поплавените во Скопје

Емир Латифовиќ