Французин нарачал костим за капење на интернет, а добил златници

Од:

Французин од градот Ван на полуостровот Бретања нарачал костим за капење за својата сопруга преку Интернет, но наместо тоа, стигнала пратка со златници и златни прачки во вредност од околу 20.000 евра.

Таа сепак, не била изненадена од пратката, бидејќи очекувала подарок. Но, била изненадена од тежината на така малиот пакет. Кога заедно ја отвориле кутијата, во неа се наоѓале француски златници од почетокот на 20. век и златни прачки – со вкупна тежина од 700 грама.

Под претпоставка дека се работи за логистичка грешка, тие ѝ го предале пакетот на полицијата, па така сопственикот на пратката е пронајден.

Би можело да ве интересира

Крокодилот на Фидел Кастро гризна човек

Ана Ололовска

САД ѝ вратија на Боливија мумија од времето на Инките

Ана Ололовска

ВИДЕО: Добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – па го турнал во река

Дали човековата издржливост има граници?

Заборавена видеоигра од 1988 година му донела заработка од 90.000 долари

Мртов крокодил пронајден под училишен под во Велс

Татјана Ташкова