Фотографии од најскапиот хотелски апартман во светот

Од:

Најскапиот хотелски апартман во светот се наоѓа во Лас Вегас во ресортот Палм Казино. Едно ноќевање чини 141 илјада долари.

Апартманот е на две нивоа и се простира на површина од 836 метри квадратни, а го дизајнирал британскиот уметник Демјиен Хирст.

 

View this post on Instagram

 

“You’ve got to climb Mount Everest to reach the Valley of the Dolls.” #EmpathySuite 💊 💊 💊 💊

A post shared by Derrik J. Lang (@derrikjlang) on

Апартманот има бар со 13 столчиња. Престојот во арпартманот вклучува и батлер кој е на располагање 24 часа, автомобил со шофер, ВИП пристап до ноќни клубови и кредит од 14 илјади долари кој може да се потроши во ресортот.

 

View this post on Instagram

 

Spend the night in a museum. Empathy Suite by @damienhirst.

A post shared by Palms Casino Resort (@palms) on

За споредба, едно ноќевање во Ројал Пентхаус во хотелот „Президент вилсон“ во Женева чини 113 илјади долари. Ноќевање во Гранд Пентхаус Суит во хотелот „Д Марк“ во Њујорк, каде што Меган Маркл неодамна имаше забава за дарување на бебето, чини 106 илјади долари.

 

View this post on Instagram

 

Designed to entertain. Empathy Suite by @damienhirst

A post shared by Palms Casino Resort (@palms) on

Би можело да ве интересира

Полицијата во Лас Вегас истражува обвиненија за силување против Роналдо

Кристијан Ландов

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Ана Ололовска

Лас Вегас: 45 луѓе се уште хоспитализирани по нападот на 1. октомври, дел од нив во критична состојба

Наум Локоски

Ненси Синатра повика да бидат стрелани членовите на НРА

Наум Локоски

Градоначалничката на Лас Вегас за напаѓачот: Нека изгние

Ана Ололовска

Партнерката на напаѓачот во Лас Вегас: Не ни насетував што ќе се случи

Ана Ололовска