ФОТО: Најскапиот iPhone вреди 15,5 милиони долари

Од:

Најскапиот iPhone на светот чини 15,5 милиони долари. Негов дизајнер е Стјуарт Хјуз познат по правењето на скапи телефони за светските богаташи.

Хјуз пред неколку години го дизајнира iPhone 4 со драгоцени камења кои чинеле осум милиони долари, но сега се надмина самиот себе си, тој го направи iPhone 5 од кутија од чисто злато, украсен со 600 бели дијаманти и со еден огромен дијамант од 26 карати на местото на копчето home.

Би можело да ве интересира

Страница на која може да проверите дали Вашиот мобилен е украден

Наум Локоски

„Онор 6 Икс“ – смартфон од 240 евра што го нуди искуството на „Ајфон 7“

Емир Латифовиќ

„Самсунг“ ги претстави новите „Галакси“ A3, A5 и А7

Емир Латифовиќ

Новиот iPhone ќе биде заоблен

Емир Латифовиќ

Новите батерии би можеле да ги полнат телефоните за неколку секунди

Емир Латифовиќ

Хуавеи ја претстави Порше Дизајн верзијата на смартфонот Mate 9

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

4 × 2 =