ФОТО: На Алпите се појави ликот на Ајнштајн

Од:

Планинарите на Алпите останале вчудоневидени кога виделе дека површината на планинскиот врв на австриските Алпи во голема мера наликува на ликот на познатиот физичар Албер Ајнштајн.

Би можело да ве интересира

ОН: Озонската обвивка постепено се обновува

Ана Ололовска

Денеска почнува зимата

Ана Ололовска

ЕСА разгледува можност за пренос на енергија од вселената на Земјата

А1он

Научна студија: Никаде на Земјата дождовницата не може да се пие

Ана Ололовска

Ден на планетата Земја 2022: Инвестирајте во нашата планета

Ана Ололовска

Најлоша суша во југозападниот дел на Северна Америка во последните 1.200 години

Ана Ололовска