ФОТО: Модерни дрвени огради

Од:

Дрвената ограда дава приватност на модерниот дом и овозможува приближување кон природата.

drveni-ogradi-m (1)

Дрвената ограда може да биде традиционална или рустикална, или пак да изгледа и многу модерно. Како таа ќе изгледа во најголема мера зависи од дизајнот.

drveni-ogradi-m (3)

Штиците можат да се постават хоризонтално и да се создаде модерна верзија на традиционалната ограда.

drveni-ogradi-m (4)

Дизајните за современата ограда се многу едноставни, без оглед на употреба на материјалот.

Би можело да ве интересира

Современа куќа во духот на старите времиња

Ана Ололовска

Недела на дизајн во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Опра Винфри стана сопственик на магичен ранч од 6 милиони долари

Ана Ололовска

Уникатна шумска викендичка со „апстрактен“ изглед

Ана Ололовска

Минималистичка куќа во облик на дрвен шатор

Ана Ололовска

Накитот „Веркстат“ – успешна оригинална дизајнерска приказна

Ана Ололовска

Leave a Comment

14 − 4 =