ФОТО: Како Петар Цветковски од водител стана акционер?!

Од:

Утринава, околу 9 часот, водителот Петар направи нешто целосно неочекувано. Тој, на час по оперско пеење, реши да одвои 3 минути и да види која е вредноста на сметководствените единици, како и висината на својата пензиска заштеда. притоа тој дозна дека неговото пензиско друштво инвестирало во акции во BMW.

Отвори penzija.mk и дознај како ги инвестира средствата твојот пензиски фонд за да ти овозможи сигурна и стабилна иднина.

Проверете како влијае на вас промената на сметководствените единици – ТУКА!

ПР објава

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се уште неизвесно кога граѓаните ќе може да докупат стаж за пензија

Народната банка со препораки околу исплатата на априлската пензија

А1он

Во Службен весник објавен Законот кој овозможува докуп на стаж за пензија

ПИОМ ги објасни причините за нераспределените осигуреници во вториот столб

Наум Локоски

Царовска: На 12 илјади лица со години не им биле префрлани средства во вториот пензиски столб

Наум Локоски

ФОТО: Кошаркарката Едина Муса во несекојдневно издание

Ана Ололовска