ФОТО: К-15 дочекани како херои во Австралија

Од:

Хумористичното трио К-15 веќе втора недела се наоѓа во Австралија и успешно ја продолжува својата прва турнеја надвор од границите на Македонија, јави Шило.

Популарните Миле, Тошо и Цацко насекаде се дочекани со овации како вистински херои.

cacko-avstralija2

Со набиена агенда немаат ниту една минута за одмор но како што велат мотивирани се од приемот и воопшто не чуствуваат замор, пренесува магазинот.

IMG_3359

Би можело да ве интересира

Во буџетот за 2022 не се планирани пари за исплата на К-15 за јавниот сектор, вели Бесими

Ана Ололовска

Заев: Во новиот буџет има дополнителни 3,73 милиони евра за исплата на К-15 во администрацијата

Жарко Настоски

За едни има, за други нема К-15 во јавниот сектор, ќе се казнува од следната година

Маја Илиевска-Пачемска

ССМ: Уште седум дена за исплата на К-15

Катерина Павлова-Николовска

Нема К-15 за 2000 „рамковно“ вработени кои земаат плата, а не доаѓаат на работа

Маја Илиевска-Пачемска

ССК: Компаниите можат да исплаќаат и помал „К-15“ ако имаат финансиски тешкотии во работењето

Ана Ололовска