ФОТО: Flash Mob со Gangnam Style пред ,,Глобал”

Од:

Во центарот на Струмица денеска на пет минути беше запрен сообраќајот. Стотина тинејџери играа на светскиот хит ,,Gangnam Style”.

dobivaj vesti na viber

Младинскиот совет од општина Струмица со овој флеш моб симболично го одбележи Светскиот ден за борба против СИДА-та, први декември.

[nggallery id=96]

Фото: strumicacity

 

Би можело да ве интересира

Иницијатива на млади луѓе за промена на името ХИВ за да се отстрани стигмата

Ана Ололовска

Полицаец од Струмица истепал приведено лице

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски

Струмица ќе биде домаќин на Егзит како дел од регионалниот Фестивал на храна и вино, во рамките на иницијативата Отворен Балкан

Тројца повредени откако автомобил излета од пат

Истрага за обид за убиство во Струмица