Фото: Фестивал на тангото во Аргентина

Од:

Во Буенос Аирес започна најголемиот светски фестивал и натпревар во танго

Оваа двонеделна манифестација, која започна на 14. август, им нуди на вљубениците во тангото, помеѓу другото повеќе од 500 бесплатни часови, концерти и рецитали.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Крвнички е убиен милионер, неговото тело е искасапено на делови

Горан Наумовски

Инфлацијата во Аргентина надмина 100 отсто

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

Земјотрес со јачина од 6,4 степени во Аргентина

Ана Ололовска