ФОТО: Дакота Фенинг порасна

Од:

Дакота Фенинг е полнолетна е веќе една година, а на 23 февруари ќе наполни 19 години.

А во најавениот нов филм Very Good Girls ќе глуми доста провокативна улога, покрај Дакота глумат и Елизабет Олсен и Бојд Холбрук.

fening (2)

Никогаш досега не сум се соблекувала во филм, но сега имам 18 години, па иако станува збор за доста чувствителни нешта, и тоа е составен дел од животот, изјави Дакота.

Дензел Вашингтон, Роберт Де Ниро, Том Круз, Шон Пен, Мишел Фајфер се само некои од најславните холивудски имиња со кои Фенинг има глумено. А тука се и значително помладите, но веќе многу популарни Роберт Патисон и Кристен Стјуарт.

DAKOTA FANNING at Now is Good Premiere

Таа има помлада сестра актерка која трга по нејзините стапки и веќе има завидна филмска кариера. Ел Фенинг има 14 години, а позабележителни улоги има во филмовите Super 8, Déjà Vu,
Babel…

eyeprime.net

Би можело да ве интересира

Фатих Акин во Битола: Не го сакам холивудскиот стил на претставување на сериските убијци како секси и интелигентни

Татјана Ташкова

Отворено јубилејното 40. издание на „Браќа Манаки”

Васко Маглешов

Во Битола вечерва почнува Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“

Почна снимањето на филмот „Сирена во Париз“

Ана Ололовска

Филмот „Петрунија“ доби награда за режија на фестивал во Минхен

Ана Ололовска

„Господ постои името ѝ е Петрунија“ во трка за наградата „Лукс“ на Европскиот парламент

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × 4 =