ФОТО: Бајага & Инструктори на Пиволенд 2012

Од:

dobivaj vesti na viber


Би можело да ве интересира

Почнува седмото издание на SEE онлајн фестивал, достапни 27 филмски наслови

А1он

Заврши 4-тото издание на фестивалот на светлина – Skopje Light Art District

Еднодневен рок фестивал во Дојран

Бугарски „Егзит“: Нина Кравиц, Офенбах и С.А.Р.С.

Жарко Настоски

Фестивалот „Дипер андерграунд“ денеска и утре ќе се одржи во Скопје

Ландов

Шест европски автори гостуваат на петтиот книжевен фестивал „Букстар“

А1он

Leave a Comment

twelve + three =