ФОТО: Американски натпреварувач во боб е најзгодниот спортист на Олимписките игри

Од:

Стивен Лангтон, натпреварувачот во боб, со својот изглед привлече големо внимание на Зимските олимписки игри кај женскиот пол.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Тој е член на американскиот тим во боб, на Игрите во Сочи во 2014 година освои два сребрени медали, а два пати беше и светски шампион.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Во Пјонгчанг повеќе внимание привлече со својот изглед, отколку со резултатите. Фотографиите од неговото тело станаа вистински хит на социјалните мрежи.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Судејќи по фотографиите кои ги поставува на неговиот Инстаграм профил, може да се заклучи дека обожува животни, што му е „плус“ кај припадничките на понежниот пол.


.

Би можело да ве интересира

Јапонија ја одобри кандидатурата на Сапоро за организација на ЗОИ 2030

Јапонија ја одобри кандидатурата на Сапоро за организација на ЗОИ 2030

Ана Ололовска

Жителите на Калгари на референдум ја отфрлија кандидатурата за ЗОИ 2026

Ана Ололовска

Калгари организира референдум за организација на ЗОИ 2026

Ана Ололовска

Милано и Кортина д’Ампецо претенденти за ЗОИ 2026

Ана Ололовска

Торино се повлече од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Наум Локоски