„Фолтин“ вечерва настапуваат во Софија

Од:

Македонската музичка група „Фолтин“ вечер ќе настапи во Софија на сцената на „Софија ливе клуб“, една од најпознатите клупски сцени за настап во живо по третпат.

Музичката критика во Бугарија одушевена од нивната музикa ги најaви со насловите: „Англо-македонски спој на најдоброто во музиката“ и „Култната македонска група „Фолтин“ е неспорно меѓу најинтересните и најкреативни групи на Балканот“.

Би можело да ве интересира

Концерти на Фолтин во Куманово, Штип и Струмица

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

Концерт на „Фолтин“ во Тирана

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он

Беше југословенската Мерлин Монро, сега не би ја препознале

Ана Ололовска