Фифти Сент „распали“ по наградите „Еми“, не ја номинирале неговата серија

Од:

Американскиoт рапер и продуцент Фифти Сент во објава на Инстаграм, отворено го опцу жирито на Американските телевизиски награди Еми.

„В ред, Еми, вака да ви кажам… Мојот црн г** е тука доколку сакате да го бакнете. Да ви ја е**м организацијата, ме интересираат само наградите од Националната асоцијација за развој на расните малцинства (НААЦП) “, како што напиша тој.

Очигледно, незадоволството на Фифти Сент е предизвикано од тоа што ТВ серијата „Моќ“ (Power), којашто тој ја продуцира и во која глуми, не е меѓу номинираните за Еми наградите. Серијата траеше од 2014 година, а заврши оваа 2020 година. Последната сезона има 11 номинации за НААЦП наградите.

Фифти Сент, инаку, е познат по своите конфликти и расправии со луѓе од американската сцена, па и свои колеги рапери.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Питер Динклиџ ја доби четвртата, рекордна „Еми“ статуетка за машка споредна улога

Ана Ололовска

Доделени „Еми” наградите за 2019 година

Ана Ололовска

Game of Thrones со 32 „Еми“ номинации

Ана Ололовска

Режисерот Глен Вајс прими Еми награда, па ја запроси девојка му на сцената

Ана Ололовска

„Игра на тронови” и „Прекрасната г-ѓа Мајсел” со најмногу Еми награди

Ана Ололовска

По „Оскар“, Коби Брајант ја доби и наградата „Еми“

Ана Ололовска