Фестивалот Егзит ќе се одржи во август

Од:

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска дека е усвоена препорака фестивалот Егзит да се одржи во август.

– Усвоивме препорака Егзит да се одложи за август, бидејќи очекуваме дека до тогаш ќе биде целосно мирна ситуацијата во цела Европа, истакна Брнабиќ пред новинари во Нови Сад.

Таа додаде дека целта на препораката е „фестивалот да се помести, а не да се откаже“.

Би можело да ве интересира

И покрај пандемијата ЕГЗИТ Фестивалот ќе се одржи на 13 август

А1он

Специјална „Егзит“ програма за време на понредната состојба, вечерашната е посветена на Италија

А1он

Прва награда за фотографот Боро Рудиќ за книгата „EXIT“ на фестивал во Стразбур

Ана Ололовска

Најголем интерес за билетите со намаление за фестивалот Егзит

Ана Ололовска

Егзит прогласен за најдобар европски фестивал

Ана Ололовска

„Егзит“ во март 2018 година почнува со нов фестивал на Јахорина

Наум Локоски