Фестивалот „Добра идеја 2021“ во четири града

Од:

Фестивалот „Добра идеја 2021“, кој почнува утре, годинава ќе се одржи во четири градa од Републикава во организација на здружението Култи Ватор од Скопје.

– Мисијата и целта на овој фестивал, кој се одржува десетина години се едни и единствени- промоција на млади артисти од македонската музичка сцена и нивната квалитетна авторска музика и мултиетничноста на изведувачите како еден од главните „џокери“ која го прави овој фестивал вистински богат, соопштија организаторите.

Фестивалот ќе се одржи во Свети Николе, Гостивар, Скопје и Кавадарци и нивните домови на култура, како и МКЦ-Скопје и на истиот ќе настапат преку 30-ина изведувачи.

Сите настани започнуваат од 21 часот а влезот е бесплатен за сите посетители со почитување на сите мерки и протоколи за заштита од Ковид-19.

Настанот е поддржан од Министерството за култура на Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Магнет“ е најновото музичко остварување на Антониа Гиговска

Ана Ололовска

ВИДЕО: Теа и Дупер снимија заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Ана Ололовска

Со концерт на „Man in a Suit” почнува „Добра идеја фестивал 2021“

Ана Ололовска

Откажани фестивалите „Skopje sounds good“ и „Skopje calling“

Ана Ололовска

Македонската поп пејачка Андреа со нов синг „Choose My Way“

Ана Ололовска

Концерти на „Фолтин“ во Струга, Прилеп и Велес

Ана Ололовска