Фестивалот „Дипер андерграунд“ денеска и утре ќе се одржи во Скопје

Од:

Новиот фестивал на „Авалон продукција“, „Дипер андерграунд“ (Deeper underground) денеска и утре ќе се одржи во Скопје на просторот пред А1 Арената.

dobivaj vesti na viber

Организаторите информираат дека фестивалот, кој требаше да се одржи во Охрид, е преместен во Скопје поради избегнување на гужва, паркинг и можност за 100-процентно спроведување на протоколите.

Од „Авалон продукција“ информираат декаа во продажба се само 3.000 влезници по вечер, а согласно протоколите за превенција од Ковид 19, капацитетот на просторот кај А1 Арената за овој настан ќе биде адаптиран на 20 отсто од вкупниот кој е за 15.000 посетители.

Би можело да ве интересира

Почнува седмото издание на SEE онлајн фестивал, достапни 27 филмски наслови

А1он

Заврши 4-тото издание на фестивалот на светлина – Skopje Light Art District

Еднодневен рок фестивал во Дојран

Бугарски „Егзит“: Нина Кравиц, Офенбах и С.А.Р.С.

Жарко Настоски

Шест европски автори гостуваат на петтиот книжевен фестивал „Букстар“

А1он

Утре почнува фестивалот на хумор и сатира „Ин Виница веритас“