Фестивалот „Дипер андерграунд“ денеска и утре ќе се одржи во Скопје

Од:

Новиот фестивал на „Авалон продукција“, „Дипер андерграунд“ (Deeper underground) денеска и утре ќе се одржи во Скопје на просторот пред А1 Арената.

dobivaj vesti na viber

Организаторите информираат дека фестивалот, кој требаше да се одржи во Охрид, е преместен во Скопје поради избегнување на гужва, паркинг и можност за 100-процентно спроведување на протоколите.

Од „Авалон продукција“ информираат декаа во продажба се само 3.000 влезници по вечер, а согласно протоколите за превенција од Ковид 19, капацитетот на просторот кај А1 Арената за овој настан ќе биде адаптиран на 20 отсто од вкупниот кој е за 15.000 посетители.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Гостите на Октоберфест во Минхен скокаа од радост кога ја слушнаа „Каљинка“

Горан Наумовски

50 години од „Кум“ на „Скопје филм фестивал“

Започна 25-тото јубилејно издание на Скопје филм фестивал

Џез фестивалот „Крај Вардарот Џез“ ќе се одржи во Македонска филхармонија

Започнува меѓународниот фестивал на европски филм – CINEDAYS

Почнува седмото издание на SEE онлајн фестивал, достапни 27 филмски наслови

А1он