Ендрју Риџли пишува книга за пријателството со Џорџ Мајкл

Од:

Како пријател од училиште, а потоа и колега и член на бендот „Вем!“, Ендрју Риџли веројатно го познавал Џорџ Мајкл подобро од кого било друг. Така, тој неодамна ја најави и својата книга за нивното пријателство и основањето на популарното дуо.

Во делото под наслов „Џорџ и јас”, Риџли ќе го прикаже својот и подемот на Мајкл до славата и успехот, а ќе пишува и за нивниот заеднички проштален концерт одржан 1986 година на лондонскиот Вембли стадион.

Џорџ почина на Божиќ 2016., на 53-годишна возраст, а Риџли тогаш напиша: „Плачев како никогаш претходно во животот“. Тој и поранешните придружни вокали на групата, женскиот поп-дует Пепси и Ширли му оддадоа многу емотивно признание на Џорџ Мајкл на доделувањето на Брит Авордс 2017 година.

Би можело да ве интересира

Пред премиерата на „Ад Астра“, Бред Пит испрашуваше астронаут од НАСА

Ана Ололовска

Рок-ѕвездата Рик Окасек пронајден мртов во Њујорк

Ана Ололовска

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка

Ана Ололовска

Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Ана Ололовска

Рита Ора критикувана поради својата проѕирна тоалета

Ана Ололовска