Ендрју Флечер од Depeche Mode почина на 60-годишна возраст

Од:

Ендрју Флечер, клавијатурист и основач на британскиот електронски бенд Депеш Мод, почина на 60-годишна возраст.

dobivaj vesti na viber

Во соопштението објавено од бендот на социјалните мрежи се вели: „Шокирани сме и исполнети со огромна тага поради предвремената смрт на нашиот драг пријател, член на семејството и колега од бендот Енди „Флеч“ Флечер“.

Бендот продолжи велејќи: „Флеч имаше вистинско златно срце и секогаш беше тука кога ви требаше поддршка, разговор, добро смеење или ладно пиво. Нашето срце е со неговото семејство и ве молиме да ги задржите во вашите мисли и да ја почитувате нивната приватност во ова тешко време“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Спикерка на српска телевизија ја прочита веста за смртта на Кулио, па направи гаф на кој сите се смеат

Ана Ололовска

Почина познатиот рапер Кулио

Горан Наумовски

Албумот „Најголеми хитови на Квин“ постави нов рекорд на продажба во Велика Британија

Горан Наумовски

(Видео) Музика и хор од 20.000 евра на свеченото отворање на првите 40 километри автопат во Црна Гора

Орце Костов

ВИДЕО: Концерт посветен на Украина, пеат голем број украински и светски музички ѕвезди

Ана Ололовска

„Ворнер мјузик“ ги доби правата за сите песни на Дејвид Боуви

Ана Ололовска