Енди Мекдауел во седмата деценија од животот се врати на пистите

Поранешната манекенка, но и глумица, Енди Мекдауел во седмата деценија од животот се врати на модните писти, и просто никој не би поверувал дека таа е на самиот праг од своите 60-ти.

Мекдауел продефилира на брегот на Сена, по повод ревија на козметичкиот бренд чие заштитно лице е веќе три десетлетија.

Притоа таа носеше шарен светкав фустан искомбиниран со златно-резедо-син ѓердан, сандали со платформа и секако, бујната брановидна коса.

Би можело да ве интересира

Ирина Шајк – најпопуларната бикини-манекенка за ова лето

Ана Ололовска

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

Ана Ололовска

Очилата за сонце имаат рок на траење

Ана Ололовска

Првиот ангел на Викторија Сикрет со облини

ВИДЕО: Манекен почина на ревија во Сао Паоло

Татјана Ташкова

Нова Адидас колекција на облека и обувки во соработка со Бијонсе

Ана Ололовска