Емилија Кларк и Метју Смит сликани заедно

Од:

Британските глумци Емилија Кларк и Метју Смит ги разгореа гласините дека се во врска откако беа сликани заедно во лондонската населба Сохо.

Папараци на „Дејли Мејл“ ги фотографирале ѕвездата од „Игра на престолите“ и глумецот од „Нулти пациент“, како по вечера во познат ресторан во населбата, излегуваат заедно од него.

Тие двајцата глумеа во филмот „Терминатор: Почетоци“ (Terminator Genisys), од 2015 година.

Обожавателите на Емилија Кларк годинава ќе може да ја погледнат во хоророт „Murder Manual“, а Метју Смит ќе глуми во филмовите „His House“ и „Lungs“.

Би можело да ве интересира

Листа од 26 песни кои Двејн Џонсон – „Карпата“ ги слуша додека тренира

Ана Ололовска

Куќата на Елвис Присли се продава за 30 милиони долари

Ана Ололовска

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно на екранот

Ана Ололовска

Бар Рефаели осудена за затајување данок

Ана Ололовска

Почина лејди Дајана Риг

Ана Ололовска

Деми Ловато и нејзиниот свршеник си купија куќа од седум милиони долари

Ана Ололовска