Ема Радукану е ново лице на „Диор“

Од:

Младата британска тениска ѕвезда Ема Радукану стана ново заштитно лице на модната компанија „Диор“, нешто повеќе од еден месец по победата на „Ју-ес опен“.

Тинејџерката ќе ја претставува колекцијата женска облека на француската луксузна модна куќа, како и козметички линии. Ема беше присутна на премиерата на филмот „Џејмс Бонд: Не е време за умирање“ во септември, и притоа облече фустан дизајниран од креативната директорка на „Диор“ – Марија Грација Чијури за колекцијата за 2022 година.

Радукану го привлече вниманието со одличниот настап на овогодишниот Вимблдон во текот на летото, и го шокираше тенискиот свет со победата на „Ју-ес опен“, кога ја победи една година постарата Канаѓанка Лејла Фернандез. Ема стана првата квалификантка која освоила гренд-слем титула.

Би можело да ве интересира

Кристи Бринкли на насловницата на „Вестлејк Малибу“

Ана Ололовска

Меколи Калкин на модна ревија на „Гучи“

Ана Ололовска

Дел од уличната мода во Русија

Ана Ололовска

Нов тренд – очила за сонце кои го покриваат целото лице

Катерина Павлова-Николовска

Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на „Мекквин“ во Лондон

Ана Ололовска

Адел на насловната страна на „Вог“

Ана Ололовска