Елтон Џон и Парамаунт: Рускиот дистрибутер го цензурира филмот Рокетмен

Од:

Познатиот музичар Елтон Џон и авторите на биографскиот филм за него ја критикуваа одлукатата на рускиот дистрибутер на филмот „Рокетмен“ да цензурира некои сцени.

Џон и компанијата „Парамаунт Пикчерс“ во заедничко соопштение наведоа дека бришењето сцени кои прикажуваат геј секс и конзумирање дрога е „тажен одраз на поделениот свет во кој живееме“.

Овој филм во Русија ќе биде прикажан на 6 јуни.

Би можело да ве интересира

„Исцелител“ во Охрид на 25-ти и 26-ти октомври

Ана Ололовска

Фестивал на современ грчки филм и култура од 24 до 28 октомври во Скопје

Ана Ололовска

Две прикажувања на „Медена земја” денеска во Крива Паланка

Ана Ололовска

Трето издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје со поглед „Кон дигиталното“

Ана Ололовска

Филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ со уште три престижни награди

Ана Ололовска

Во Битола почнува „Недела на иранскиот филм“

Ана Ололовска