Едвард и Бела верени

Од:

Роберт Патисон ја запроси својата девојка Кристен Стјуарт по четири години врска, пишува американското списание „ОК“.

На скромната венчавка која би требало да биде кон крајот на годината, според списанието, ќе присуствуваат Шарлиз Терон и Кејти Пери.

Роберт и Кристен се запознаа на снимањето на филмот Twilight 2008-та година.

 

Би можело да ве интересира

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Ана Ололовска

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Ѓуровски

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска