Ед Ширан тајно се оженил со неговата љубов од детството

Од:

Британската поп-ѕвезда Ед Ширан, на тајна свеченост на која не биле повикани ни неговите најблиски меѓу многубројните славни пријатели, се оженил со својата љубов од детството, Шери Сиборн, објави „Сан“.

Венчавката на Ширан (28) се случила, наводно, непосредно пред Божиќ.

– Ед се ожени само неколку дена пред Божиќ. И, беше доста тивко. Само најблиските школски пријатели на Ед, семејствата и свештеник, изјави неименуван извор за таблоидот.

– Имаше 40 луѓе, без Тејлор Свифт, издавачки куќи, членови на кралското семејство или славни пријатели. Сакаше тоа да биде нешто само за нив, една мала зимска свадба, додаде изворот.

Би можело да ве интересира

Рок-ѕвездата Рик Окасек пронајден мртов во Њујорк

Ана Ололовска

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка

Ана Ололовска

Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Ана Ололовска

Рита Ора критикувана поради својата проѕирна тоалета

Ана Ололовска

Мерил Стрип ќе глуми во црна комедија

Ана Ололовска