Џошуа Кушнер стана побогат од Доналд Трамп

Од:

Американецот Џошуа Кушнер (37), чиј брат Џаред е оженет со ќерката на Доналд Трамп, стана побогат од поранешниот американски претседател.

Џошуа Кушнер е побогат од Трамп, откако милијардерите Хенри Кравис, Мукеш Амбани и Хорхе Пауло Леман инвестираа во неговата компанија „Thrive Capital“, со што неговото богатство го зголемија на 3,7 милијарди.

Кушнер изгради богатство од милиони долари откако некои од најбогатите луѓе во светот почнаа да инвестираат во неговата инвестициска фирма, информира Блумберг.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Големото враќање на Доналд Трамп

Трамп: Ќе имаме голема депресија, поопасна од онаа во 1929 година

Пенс: Трамп ќе одговара пред историјата за неговата улога во нападот на американскиот Капитол

Ана Ололовска

Трамп: Јас сум единствениот кој може да ја спречи Третата светска војна

Став на судијата за податоците од истрагата за Трамп: Некои сведоци лажеа

Трамп повторно е на Фејсбук и Инстаграм

Горан Наумовски