Џони Флин ќе го глуми Дејвид Боуви

Џони Флин ќе го толкува младиот Дејвид Боуви во филмот „Stardust“ (Ѕвезден прав) – приказна за првата посета на рок-ѕвездата на САД, во 1971 година.

Во филмот, покрај него ќе се појават и Џена Мелоун која ќе ја глуми сопругата на Боуви, Енџи, потоа – Марк Марон и други. Актерскиот тим сѐ уште се екипира.

Кристофер Бел е задолжен за сценариото, а Гејбриел Рејнџ ќе го режира филмот.

Снимањето на филмот почнува во јуни.

Би можело да ве интересира

Работилници, промоции, музички настапи и кино-проекција на „МКЦ за Скопје“

Ана Ололовска

Бесплатно кино на отворено во паркот пред МКЦ

Ана Ололовска

Марвел најави нови 10 филмови

Ана Ололовска

„Кино на трева“ со пет филма во паркот на МКЦ

Ана Ололовска

Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула

Ана Ололовска

„Златна Арена“ за режија на Теона Стругар Митевска