„Џон Вик 4“ ќе биде најдолгиот филм во серијалот, вели режисерот

Од:

Подолго траење стана заштитен знак на современите филмови, а „Џон Вик 4“ не е исклучок од правилото.

dobivaj vesti na viber

Во интервју за „Колидер“, режисерот Чед Стахелски откри дека претстојниот филм ќе биде најдолгиот во серијалот досега.

„Ќе биде подолг од другите три, но не премногу,“ рече тој.

Иако не прецизира, четвртиот во сагата за одмаздникот ќе трае најмалку 131 минута, ако се земе предвид „Џон Вик Поглавје 3: Парабелум“.

„Џон Вик 4“ треба да пристигне до 2023 година, иако режисерот откри дека снимањето е во завршна фаза, што значи дека премиерата може да подрани.

„Секвенците се завршени. Филмот е во суштина направен. Веројатно ќе има уште неколку недели целокупно дотерување, потоа го заклучуваме, а станува збор за звукот, музиката и ефектите“, додаде тој.

Би можело да ве интересира

Европски филмови за деца и тинејџери во киното „Манаки“ во рамките на офф-програмата на „Бит Фест 2022“

Ана Ололовска

Започна 25-тото јубилејно издание на Скопје филм фестивал

По Венеција „Најсреќниот човек на светот“ на Теона Стругар Митевска во Торонто

Ана Ололовска

Филмот „Avec l’amour” вечерва на „Кино на отворено” во Кисела Вода

Ана Ололовска

Вечерва „Cinema Komunisto”, утре “Стела” на „Кино на отворено” во Кисела Вода

Ана Ололовска

Aвторска вечер на Лазар Нелковски, ќе биде прикажан неговиот прв документарен филм „Скопје – Градот на трудот