Џон Траволта и Оливија Њутн Џон во костимите од „Брилијантин“ по 41 година

Од:

Од легендарниот филм „Брилијантин“ поминаа 41 година, во кој главните улоги им беа доделени на Џон Траволта и Оливија Њутн Џон.

Холивудските ѕвезди имаа заедничка дружба со фановите во Вест Палм Бич во Флорида.

Оливија која го толкуваше ликот на Сенди и Траволта кој го глумеше Дени, ги облекоа костимите од „Брилијант“ по четири децении.

Фотографијата која стана хит на интернет ја објави Оливија на Инстаграм.

– Прв пат во костимите откако го снимивме филмот! Толку сум возбудена, напиша Оливија.

Би можело да ве интересира

Емилија Кларк ја продаде куќата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари

Ана Ололовска

Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Ана Ололовска

Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џастин Тимберлејк проговори за своето второ дете со глумицата Џесика Бил

Ана Ололовска

Д-р Дре повторно обвинет за семејно насилство

Ана Ололовска

Хејли Бибер оди на психолог поради троловите

Ана Ололовска