Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Од:

Американскиот комичар Џим Кери го одбележа својот 59-ти роденден, со слика од упадот во Капитол и порака до белите шовинисти.

„Денеска ќе станам 59-годишен млад човек. А, кога подоцна ќе ги дувам свеќите, ќе посакам да се стави крај на пандемијава, да видам што помалку Американци коишто ги продаваат своите души за куп лаги и ГОП (американската Републиканска партија), еднаш засекогаш да ги исчисти своите редови од бели шовинисти!“, напиша глумецот на Твитер.

На крајот од пораката, во негов комичарски стил, додава: „А, да, и еден од подароците да биде ’Зинк маршмелоу’!“

Би можело да ве интересира

Тим Мекгро: Семејството пред сѐ!

Ана Ололовска

Гордон Ремзи „во дупка“ од 66 милиони евра поради пандемијата и рестриктивните мерки

Жарко Настоски

Жерар Депардје формално обвинет дека силувал млада актерка, тој негира

Жарко Настоски

Џејмс Ерл Џонс полни 90 години

Ана Ололовска

Селма Хајек е кралица на бикините: најсексапилните изданија на холивудската убавица

Ана Ололовска

Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Ана Ололовска