Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Од:

Порталот „Холивуд лајф“ ја оцени улогата на Џенифер Лопез како стриптизетка во „Измамничките од Волстрит“, како потврда за нејзината „најдобра година досега“.

Повикувајќи се на извор близок до глумицата, порталот наведува дека таа се надева и на Оскарот.

– Секој филм за кој сум потпишала и секоја улога што сум ја одбрала, беше во насока на тоа да се истражува себеси како уметница, како глумица која го сака животот, луѓето и сѐ тоа, изјави популарната Џеј Ло во една неодамнешна прилика.

Џенифер Лопез глуми стриптизета која како водач на криминална женска група, дрогирала и ограбувала богати машки клиенти од Њујорк. Филмот е заснован на вистинската приказна на Саманта Барбаш, која и ги призна злосторствата.

Би можело да ве интересира

Двојката која никој не ја сакаше во „Пријатели“: Зошто Џои и Рејчел требаше да бидат во врска?

Ана Ололовска

На овие природни облини не одолеа ниту најголемиот холивудски заводник

Ана Ололовска

Клои Кардашијан не може да се насмее од ботокс

Ана Ололовска

Колин Фирт се разведува после 22 години брак

Ана Ололовска

Сер Род Стјуарт е најстариот пејач на врвот на топ листата во Велика Британија

Ана Ололовска

Џон Траволта и Оливија Њутн Џон во костимите од „Брилијантин“ по 41 година

Ана Ололовска