Џенифер Лопез ќе игра во новиот филм „Мајка“ во продукција на Нетфликс

Од:

Пејачката и актерка Џенифер Лопез се здружува со Нетфликс во акцијата со наслов „The mother“ („Мајка“).

Лопез наводно ќе игра смртоносен убиец во приказната, според класиката „Професионалецот“ на Лук Бесон.

Холивудската ѕвезда во филмот игра лик на убиец кој се крие за да ја заштити ќерката од која се откажала со години, додека бегала од опасни мажи.

Сценариото е напишано од Миша Грин од Ловкрафт Кантри, а ревидирано е од Андреа Берлоф од „Страјт аут Комптон“. Лопез е во копродукција на проектот.

Би можело да ве интересира

Акциите на „Нетфликс“ паднаа за 11 отсто

Ана Ололовска

„Нетфликс“ потпиша повеќегодишен договор со „Сони Пикчрс“

Ана Ололовска

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

Ана Ололовска

Нетфликс со мерки против споделувањето лозинки

Ана Ололовска

Се дополнува актерската екипа на најскапиот филм на Нетфликс

Ана Ололовска

Џеј Ло повторно остава без здив во костим за капење

Ана Ололовска