Џенифер Анистон и Адам Сендлер повторно заедно во комедија

Од:

Режисерот Џереми Гарелик потврди дека ќе го снима продолжението на „Мистериозно убиство“, хит-акционата комедија од 2019 година.

Џенифер Анистон и Адам Сендлер ќе ги повторат своите улоги и во вториот дел.

Филмот ќе се снима во Париз и на Карибите.

Ликовите на Анистон и Сендлер, следејќи ја оригиналната приказна, се брачна двојка на патување во Европа. Таму се случува мистериозното убиство, за кое се осомничени токму сопружниците.

Би можело да ве интересира

Ентони Хопкинс ќе глуми во новиот филм на Флоријан Зелер-„Син“, продолжение на оскаровскиот „Татко“

Ана Ололовска

Марк Хармон ја напушти „Нејви“

Ана Ололовска

Холивуд гласа за штрајк викендов

Ана Ололовска

Дев Пател: По „Сиромашниот милионер“ бев како јастог во тенџере

Ана Ололовска

Џони Деп за „културата на исклучување“ во Холивуд

Ана Ололовска

Почина режисерот Мелвин ван Пиблс

Ана Ололовска