Џеф Бриџис: Покрај коронавирусот, ракот е шега

Од:

Глумецот Џеф Бриџис на својата интернет-страница откри дека бил заразен со коронавирусот во јануари и бил в болница со недели, додека во истовреме бил и на хемотерапија за ракот. И Бриџис и неговата сопруга Сузан Гестон биле позитивни на коронавирус.

Таа „била в болница пет дена, а тој – пет недели“, како што пишува Бриџис.

– „Причината поради којашто бев таму толку долго е тоа што мојот имунолошки систем беше истрошен од хемотерапијата. Мојот ’танц‘ (со Ковид-19) направи мојот рак да изгледа како шега“, додава тој.

Глумецот објави и дека неговиот рак е во фаза на ремисија. Нему му беше откриен лимфом минатиот октомври.

Би можело да ве интересира

Џек Николсон боледува од тешка деменција

Ана Ололовска

Ријана ја повлече тужбата против својот татко

Ана Ололовска

Џенифер Лоренс е бремена

Ана Ололовска

Шерил Кол е милионерка, а брат ѝ е бездомник и просјак

Ана Ололовска

Најнеобичните имиња на децата на познатите

Ана Ололовска

Шварценегер загуби спонзор поради навреда на невакцинираните Американци

Ана Ололовска