Џеф Бриџис има тешка болест

Од:

Американскиот глумец Џеф Бриџис им откри на своите следачи на Твитер дека му бил дијагностициран лимфом.

„Иако тоа е сериозна болест, се чувствувам среќен што имам одличен тим лекари и предвидувањата се добри. Го почнувам третманот и ќе ве известувам навреме околу моето оздравување“, напиша оскаровецот за „Лудо Срце“ (Crazy Heart, 2009 година).

Тој имa глумено во уште 90-на други филмови, од кои последниот – „Лошите времиња за Ел Ројал“ (Bad Times at the El Royale) беше издаден пред две години.

Би можело да ве интересира

Џони Деп го изгуби спорот за клевета со британски „Сан“ и ќе треба да плати 840.000 долари судски трошоци

Ана Ололовска

Курт Расел сака да се пензионира

Ана Ололовска

Марк Руфало како татко на Рајан Рејнолдс во научнофантастичен филм

Жарко Настоски

Џорџ Клуни раскажа како и зошто им дал по милион долари на 14 најблиски пријатели

Ана Ололовска

Конан О’Брајан се повлекува од „вечерните“ ТВ-шоуа

Ана Ололовска

Доли Партон донира милион долари за развој на вакцина

Ана Ололовска