Џастин Бибер објавува нов албум, прв по пет години пауза

Од:

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, кој се врати во студио по пауза од пет години, нагласува дека ова враќање не му било лесно.

– Се соочував со многу стравови. Се плашев околу тоа за што да говорам, и како тоа другите ќе го протолкуваат… Почнав да се споредувам и со други уметници, рече пејачот за „Епл мјузик“.

Бибер денеска го издава албумот „Changes”, прв од 2015 годинa. Тој лани се венча со манекенката Хејли Болдвин, а претходно страдаше од депресија, се рехабилитираше од дрога и од лајмска болест.

Поп-ѕвездата досега има објавено четири албум – „Мy Wоrld 2.0″, „Under the Mistletoe”, „Believe” и „Purpose”. Добитник е на повеќе Греми музички награди.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легендарната Тина Тарнер изненади, таа повторно се враќа на музичка сцена

А1он

ВИДЕО: Пронајдено телото на Наја Ривера

Ана Ололовска

Почина глумицата Кели Престон

Ана Ололовска

Камерон Дијаз со свој бренд вина

Ана Ололовска

Дру Баримур: Се хранам здраво за да бидам психофизички здрава

Ана Ололовска

Концерт на Дарко Рундек во Охрид идниот месец

Ана Ололовска