Двојник на Чак Норис кај Капитол стана хит на интернет

Од:

Двојник на амерканската акциона ѕвезда Чак Норис во упадот во Капитол, ги збуни обожавателите на глумецот и стана еден од хитовите на социјалните мрежи околу бунтот.

Имено, некои твитерџии навистина поверуваа дека Чак Норис учествувал во упадот, па менаџерот на актерот, Ерик Крицер мораше да ги расчисти работите. Се работи за човек што личи на него.

– Ова не е Чак Норис, иако сака да биде како него… Сепак, Чак е поубав. Чак останува на својор ранч во Тексас со своето семејство, изјави Крицер.

Претходно се јавија и многу обожаватели на глумецот кои, секако, знаеја дека не станува збор за него.

Би можело да ве интересира

Омчо од Босна е новиот најпопуларен „јутјубер“ на Балканот

Ана Ололовска

Оптичка илузија што го „воодушеви“ интернетот: Гледајте го британското знаме 20 секунди – што гледате?

Ана Ололовска

Поради торта со марихуана, семејство од Фиренца заврши в болница

Ана Ололовска

За прегласно слушање на Куранот во автомобил – казна од 100 евра

Ана Ололовска

ВИДЕО: Маките на една девојка во Киев станаа хит на интернет

Жарко Настоски

Предвидувања на Нострадамус за 2021 година: Русите ќе создадат нов вирус, Американците ќе инсталираат чипови во нивните тела

Ана Ололовска