Дуа Липа стана почесен амбасадор на Косово

Од:

Светски познатата пејачка Дуа Липа и официјално стана „Почесен амбасадор на Косово“. Титулата и ја врачи Вјоса Османи, претседателката на Косово.

dobivaj vesti na viber

Таа не ја криеше возбудата за новата титула.

„Вчера попладне нашата госпоѓа претседателка Вјоса Османи ми ја додели титулата почесен амбасадор на Косово. За мене е чест и привилегија што можам да ја претставувам мојата земја во целиот свет и да продолжам со мојата работа и заложби на глобално ниво. Сакам да оставиме белег и да направиме разлика. Младите во Косово го заслужуваат правото на визна либерализација, слобода на патување и големи соништа. Ви благодариме“, напиша Дуа во објавата.

Би можело да ве интересира

Дуа Липа триумфираше на Британските музички награди

Македонски хакери ги срушија сајтовите на Дуа Липа и Рита Ора

Искра Манојлоска

Рита Ора по стапките на Дуа Липа: Ставете го Косово на мапата

Искра Манојлоска

Дуа Липа по реакциите за твитот со мапа на „Голема Албанија“: Немав намера да поттикнам омраза

Ана Ололовска

УНИЦЕФ се огради од ставовите на Дуа Липа: Таа не е наш амбасадор

А1он

Дуа Липа ги подели македонските актери и артисти, социјалните мрежи вријат по картата со „голема Албанија“

Кристијан Ландов