Дру Баримор ја обожава сопругата на својот поранешен сопруг

Од:

Американската глумица Дру Баримор вели дека ја обожава новата сопруга на нејзиниот поранешен сопруг Вил Копелман – Александра „Ели“ Михлер.

– Таа знае дека апсолутно ја обожавам земјата по која оди и јас сум нејзиниот најголем обожавател. Имам само чувство дека добив на лото со неа. Верувам дека ова е вистинско чудо!, истакна Баримор во интернет-емисијата на Дакс Шепард.

Михлер и уметничкиот консултант Копелман се венчаа кон крајот на август, во клубот „Санкати хед“ на плажа покрај море во Нантакет, Масачусетс, САД.

– Вечераме со децата, заедно славиме родендени… Планираме заедно да одиме и на егзотично патување. Вил и јас повторно ги откриваме нашите нови патишта, полека и на прекрасен начин, со почит, вели Баримор.

Таа и Копелман имаат две ќерки: Олив (9) и Френки (7). И двете беа деверици на венчавката на нивниот татко.

Би можело да ве интересира

Најкусите бракови на светската сцена

Ана Ололовска

Ли Кертис во борбата против стареење

Ана Ололовска

Бригит Нилсен за мајчинството во шестото десетлетие во животот

Ана Ололовска

Мел Би веќе пет недели се бори со коронавирусот

Ана Ололовска

Ар Кели осуден за сексуална злоупотреба на малолетнички

Ана Ололовска

Џеф Бриџис: Покрај коронавирусот, ракот е шега

Ана Ололовска