Доплива прв до крстот, па ја запроси девојката

Од:

Пливањето до крстот било повеќе од интересно во Винча, во близина на Белград, каде Милан Кичовиќ имал две причини за да слави.

Па така, откако на Богојавление тој прв допливал до крстот, Кичовиќ излегол од водата и ја запросил својата долгогодишна девојка.

Присутните биле одушевени од неговиот потег, а неговата девојка го прифатила прстенот, по што следел аплауз од оние кои пливале за да го фатат крстот.

Би можело да ве интересира

Србија: Почнува исплата на девизни заштеди на поранешните штедачи на СФРЈ

А1он

Вучиќ: Во Србија нема заразени со коронавирус

Ана Ололовска

Унсворт од Би-Би-Си: Пропагандата се маскира под наметка на новинарството

Ана Ололовска

Дачиќ во посета на Кина да изрази „солидарност за борбата со демонската болест“

Ана Ололовска

САД и ЕУ: Србија да се откаже од трансакции со Русија кои можат да доведат до санкции

А1он

Ниту еден од тестираните нема коронавирус во Србија