Домати полнети со пилешко

Од:

Лесно за подготвување, освежувачка алтернатива за сендвичи.

Состојки:

2 лажици јогурт
2 лажици мајонез
Сецкан целер
Мал млад кромид, ситно сецкан
Пилешки гради (сварени и исецкани)
4 средни домати
Ситно сецкана марула

Подготовка:

Во сад измешајте ги јогуртот, целерот, кромидот и пилешкото. Засечете ги доматите, потоа наполнете ги со мешавината од состојки.

Може да се послужи со крекери, целер стапчиња или морков.

Би можело да ве интересира

Стапчиња со ајвар и сирење

Ана Ололовска

Ароматичен млад грашок со зачини

Ана Ололовска

Тиквички со пченкарно брашно и кашкавал

Ана Ололовска

Сок од кајсии

Ана Ололовска

Пилешки ролнички

Ана Ололовска

Тирамису со малини