Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Од:

Американската пејачка Доли Партон одби да и биде подигнат споменик, откако повеќе илјади луѓе го поддржале предлог законот за поставување нејзина статуа во близина на зградата на Парламентот во сојузната држава Тенеси.

– Почестена сум со нивната намера, но побарав од пратениците да не го разгледуваат тој закон, напиша Партон на социјалните мрежи.

Партон смета дека не е во ред таа да биде поставена „на пиедестал, имајќи го предвид тоа што се случува во светот“

– Се надевам дека еден ден за неколку години или кога повеќе нема да бидам меѓу живите, доколку и тогаш се уште мислите дека тоа го заслужувам, гордо ќе стојам на нашиот голем државен Капитол како благодарна граѓанка на Тенеси, потенцира кантри пејачката и глумица Доли Партон.

Би можело да ве интересира

Тим Мекгро: Семејството пред сѐ!

Ана Ололовска

Гордон Ремзи „во дупка“ од 66 милиони евра поради пандемијата и рестриктивните мерки

Жарко Настоски

Жерар Депардје формално обвинет дека силувал млада актерка, тој негира

Жарко Настоски

Џејмс Ерл Џонс полни 90 години

Ана Ололовска

Селма Хајек е кралица на бикините: најсексапилните изданија на холивудската убавица

Ана Ололовска

Индијци хиндуси ѝ се налутија на Ријана

Ана Ололовска