Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Од:

Американската пејачка Доли Партон одби да и биде подигнат споменик, откако повеќе илјади луѓе го поддржале предлог законот за поставување нејзина статуа во близина на зградата на Парламентот во сојузната држава Тенеси.

– Почестена сум со нивната намера, но побарав од пратениците да не го разгледуваат тој закон, напиша Партон на социјалните мрежи.

Партон смета дека не е во ред таа да биде поставена „на пиедестал, имајќи го предвид тоа што се случува во светот“

– Се надевам дека еден ден за неколку години или кога повеќе нема да бидам меѓу живите, доколку и тогаш се уште мислите дека тоа го заслужувам, гордо ќе стојам на нашиот голем државен Капитол како благодарна граѓанка на Тенеси, потенцира кантри пејачката и глумица Доли Партон.

Би можело да ве интересира

Сандра Булок: Не сум имала врска со Кијану Ривс

Ана Ололовска

Кијану Ривс: Можеби, сѐ уште сум вo брак со Винона Рајдер

Ана Ололовска

Селма Хајек: Мислам дека во куќата во Лондон имав духови

Ана Ололовска

„Пипл“: Крис Еванс е најубавиот маж за 2021 година

Ана Ололовска

Брижит Бардо осудена на 20.000 евра парична казна за јавни навреди

Ана Ололовска

Вил Смит помислувал да го убие својот татко

Ана Ололовска