Доктор Дре се разведува по 24 години брак

Од:

По 24 години брак, сопругата на познатиот американски рапер Доктор Дре – Никол Јанг поднесе документи за развод, јавуваат американските медиуми.

Подробности сѐ уште не се соопштуваат, а ниту двајцата сопружници, ниту нивните застапници сѐ уште не дале свој коментар во јавноста.

Андре Јанг (55) и Никол заедно имаат две деца: синот Трус и ќерката Трули. Доктор Дре има и четири други деца од претходни бракови, а неговиот син Андре Јанг Помладиот загина 2008 година во сообраќајка на негови 20 години.

Никол Јанг претходно беше мажена за НБА-кошаркарот Сидејл Трит.

Би можело да ве интересира

Отфрлена жалбата против пресудата за случајот на Џефри Раш

Ана Ололовска

Адам Севиџ обвинет за силување на својата сестра

Ана Ололовска

Алиса Милано „на тапет“ поради шега со црнечко лице

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 200.000 долари за жените староседелки во Канада

Ана Ололовска

Риз Видерспун поласкана од споредбата со помлада пејачка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Саша Барон Коен упаѓа на крајнодесничарски собир во САД

Ана Ололовска